Nieuws

Nieuws
Tim en Tom Coronel klaar voor Dakar 2026
Tim en Tom Coronel klaar voor Dakar 2026

Terwijl het thuisfront in Nederland bij Nieuwjaarsconcert en het traditionele skispringen nog bijkomt van de festiviteiten rond de jaarwisseling, is Team Coronel inmiddels op volle sterkte gearriveerd in Saoedi-Arabië,

Eurol Rallysport gaat voor hoogst haalbare
Eurol Rallysport gaat voor hoogst haalbare

Het complete team van Eurol Rally Sport is klaar voor de start van de Dakar Rally 2026.

Vertrouwenwekkend optreden Henk Vossen
Vertrouwenwekkend optreden Vossen

De terugkeer van de Berkelland Rally op de Nederlandse rallykalender werd op een zonovergoten zaterdagmiddag in december een groot succes.

Vossen bereidt zich voor in de Achterhoek
Vossen bereidt zich voor in de Achterhoek

Dit compacte evenement met 6 klassementsproeven leent zich voor Henk Vossen bij uitstek om zich voor te bereiden op zijn deelname aan de voor het wereldkampioenschap (WRC) meetellende Rallye Monte Carlo in januari.

Cédric Cherain en Damien Whiters winnen de Spa Rally 2025
Cédric Cherain wint de Spa Rally 2025

Cédric Cherain en Damien Whiters winnen de Spa Rally 2025

Ogier negenvoudig WRC-kampioen, Neuville wint finale in Saoedi-Arabië
Neuville wint finale in Saoedi-Arabië

Ogier negenvoudig WRC-kampioen, Neuville wint finale in Saoedi-Arabië

Coronel voor 10de keer samen naar Dakar
Coronel voor 10de keer samen naar Dakar

Met de inmiddels traditionele en ook als altijd zeer druk bezochte uitzwaaidag bij het Coronel Adventure Indoor Klimpark in Huizen kende het Dakar-project van Tim en Tom Coronel een zeer succesvolle start.

Ogier wint Rally van Japan
Rookie Rally Team Brabant pakt 2de plek
Vrielink na sterke test 2de in Twente
1ste overwinning voor Den Braber
Pex pakt eerste overwinning in Twente
Podium voor Van Deijne in seizoensfinale
Rovanperä wint in Centraal-Europa
East Belgian Rally by Rookie
1 / 9

Historic BRC: Rainer Hermann kampioen

In het Historic Belgian Rally Championship werd de titelstrijd in de voorlaatste wedstrijd, de East Belgian Rally, beslist. Na de opgave van titelrivaal Dirk Deveux, had de 65-jarige Rainer Hermann aan een tweede plaats voldoende om zijn eerste Belgische titel veilig te stellen. 

Op de snelle en natuurlijke klassementsproeven van de East Belgian Rally, showden de BMW M3 E30’s nog maar eens hun snelheid. Aanvankelijk nam de Ier Donagh Kelly de leiding in handen, maar de viercilinder onder de motorkap van zijn BMW verloor water, waardoor hij de wagen aan de kant moest zetten. Daarna nam Christophe Merlevede het commando definitief over. Bij zijn eerste deelname pakte de BMW-rijder uit Poperinge meteen de overwinning.

“Een deelname aan de East Belgian Rally stond al lang op mijn verlanglijstje. Ik was al eens ingeschreven, maar toen moest ik om familiale omstandigheden verstek geven. Ik ben wel onder de indruk van het parcours. Echt snelle proeven en toch technisch. Alle respect trouwens voor Rainer Hermann, die tweede werd. Ik heb serieus moeten trappen om hem achter mij te houden. Rainer is op zijn 65ste een fenomeen in eigen streek,” lachte Merlevede.

In de titelstrijd was Dirk Deveux de enige die Hermann nog van de titel kon houden, maar de Ford-rijder moest zijn Sierra weer met technische averij aan de kant zetten. Deze keer kampte hij met elektronische problemen. Drie overwinningen en evenveel opgaves betekende het einde van de titelkansen van Dirk Deveux. Zo pakte Rainer Hermann, de enige in de Top 15 van het Historic BRC die punten scoorde, met een tweede plaats op 51”1 de titel. 
“En daar hebben we hard voor moeten werken,” genoot de veteraan van zijn titel. “Op de shakedown braken we de motor. Mats heeft de motor uit zijn E30 laten halen en het team heeft de motor overgebouwd in mijn wagen. De auto was vrijdagavond om 20h rijklaar. Gelukkig is het gelukt. Ik was ooit eens vice-Belgisch kampioen. Dit is mijn eerste Belgische titel. Mooi.”
Streekgenoot Reiner Feltes stuurde zijn Ford Escort naar de derde plaats, voor merkgenoten Eric Duthoit en Pierre-Louis Delettre. Eric Louies werd m

Tekst: PR BRC
Foto's: Niek Bakker
RSS News Feed