Nieuws

Nieuws
Team de Rooy tevreden na Marokkaanse test
Team de Rooy tevreden na Marokkaanse test

Hoewel Gerard de Rooy op een beter resultaat had gehoopt voor zichzelf, was de captain van Team Petronas Iveco De Rooy een tevreden man aan de finish van de OiLibya Rally.

Pascal de Baar: "We zijn op de goede weg"
Pascal de Baar: "We zijn op de goede weg"

Niet alleen Martin van den Brink en zijn co-piloten liepen vrijdagavond met een brede lach op het gelaat door de sfeervolle straten van Agadir.

Ten Brinke: "Laat Dakar 2016 maar komen"
Ten Brinke: "Laat Dakar 2016 maar komen"

Bernhard ten Brinke en Tom Colsoul hebben de Oilibya Rally van Marokko afgesloten met een fantastische tweede plaats op de laatste special stage.

Van den Brink wint Oillibya Rally
Van den Brink wint Oillibya Rally

Martin van den Brink heeft de Oilibya Rally 2015 gewonnen.

Van Loon gaat goed op voorlaatste etappe
Van Loon gaat goed op voorlaatste etappe

Na de pech van gisteren zijn Erik van Loon en Wouter Rosegaar genoodzaakt om achter een aantal langzamere deelnemers te starten. 

Ten Brinke Laagvliegend naar zesde tijd
Ten Brinke Laagvliegend naar zesde tijd

De opmars van Bernhard ten Brinke en Tom Colsoul in de Oilibya Rally van Marokko resulteerde vandaag in de beste dagklassering tot nu toe.

Van den Brink heeft overwinning in het vizier
Van den Brink heeft overwinning in het vizier

Martin van den Brink heeft zijn eerste grote overwinning als rallyrijder in een truck in het vizier.

Rainbow Truck Team to the rescue
Kapotte jack gooit roet in eten van Loon
Van den Brink nieuwe koploper Oillibya Rally
Sainz wint 2de etappe met nieuwe Peugeot
Topdag voor van Loon in Marokko
Voorzichtige start voor de Rooy, Loprais wint
Lekke banden houden de Rooy van winst
Mammoet deelt eerste tikje uit in Marokko
1 / 2

Brand verwoest Dakar droom ten Brinke

Ze stonden erbij en keken erna. Machteloos. Op een steenworp van de finish roken Bernhard ten Brinke en Tom Colsoul een brandlucht. Ze stapten uit, probeerden de vlammen te bedwingen, maar beseften al snel dat ze een ongelijke strijd streden. Hun Overdrive Racing Toyota brandde volledig uit. “Het is over en uit. Klaar”, meldde een ontgoochelde maar ongedeerde Bernhard ten Brinke.

In het Dakar gekke Bolivia leek het Nederlands-Belgische duo opnieuw onderweg naar een top 10-dagresultaat tijdens de zesde etappe van de Dakar Rally 2016. Ze nestelden zich consequent bij de beste acht in de tussentijden, tot op een recht stuk een band lek sloeg, zo’n 20 kilometer van de eindstreep. “We hebben het wiel gewisseld, zijn verder gereden en vijf kilometer later begon het te stinken in de auto.”

Het kapotte wiel bleek in brand te staan, waarna het vuur zich razendsnel verspreidde. Bernhard vertelt: “We hebben geprobeerd te blussen, maar de auto vloog direct in brand. Tom en ik mankeren niets, maar we zijn er wel ontzettend ziek van. Het is over en uit. Klaar.” 

Bernhard en Tom vertrokken vanmorgen als nummers acht in het algemeen klassement en nu is de Dakar Rally 2016 bruut en abrupt gestopt voor de best geklasseerde Nederlandse Dakar-coureur. De dagzege in de etappe met start en finish in Uyuni over 542 km (de langste van deze Dakar) ging naar Stéphane Peterhansel en Jean Paul Cottret in een Peugeot.

Tekst en foto's: Press release
RSS News Feed