Nieuws

Nieuws
Team de Rooy tevreden na Marokkaanse test
Team de Rooy tevreden na Marokkaanse test

Hoewel Gerard de Rooy op een beter resultaat had gehoopt voor zichzelf, was de captain van Team Petronas Iveco De Rooy een tevreden man aan de finish van de OiLibya Rally.

Pascal de Baar: "We zijn op de goede weg"
Pascal de Baar: "We zijn op de goede weg"

Niet alleen Martin van den Brink en zijn co-piloten liepen vrijdagavond met een brede lach op het gelaat door de sfeervolle straten van Agadir.

Ten Brinke: "Laat Dakar 2016 maar komen"
Ten Brinke: "Laat Dakar 2016 maar komen"

Bernhard ten Brinke en Tom Colsoul hebben de Oilibya Rally van Marokko afgesloten met een fantastische tweede plaats op de laatste special stage.

Van den Brink wint Oillibya Rally
Van den Brink wint Oillibya Rally

Martin van den Brink heeft de Oilibya Rally 2015 gewonnen.

Van Loon gaat goed op voorlaatste etappe
Van Loon gaat goed op voorlaatste etappe

Na de pech van gisteren zijn Erik van Loon en Wouter Rosegaar genoodzaakt om achter een aantal langzamere deelnemers te starten. 

Ten Brinke Laagvliegend naar zesde tijd
Ten Brinke Laagvliegend naar zesde tijd

De opmars van Bernhard ten Brinke en Tom Colsoul in de Oilibya Rally van Marokko resulteerde vandaag in de beste dagklassering tot nu toe.

Van den Brink heeft overwinning in het vizier
Van den Brink heeft overwinning in het vizier

Martin van den Brink heeft zijn eerste grote overwinning als rallyrijder in een truck in het vizier.

Rainbow Truck Team to the rescue
Kapotte jack gooit roet in eten van Loon
Van den Brink nieuwe koploper Oillibya Rally
Sainz wint 2de etappe met nieuwe Peugeot
Topdag voor van Loon in Marokko
Voorzichtige start voor de Rooy, Loprais wint
Lekke banden houden de Rooy van winst
Mammoet deelt eerste tikje uit in Marokko
1 / 2

Perfecte eerste Dakardag voor Rainbow

De lach was niet van het gezicht van Gerrit Zuurmond af te slaan na afloop van de eerste etappe van de Dakar Rally 2019. Voor alles wat ter sprake kwam, had hij eigenlijk maar één woord: “Perfect!” Met de twintigste tijd was er ook geen enkele reden tot klagen voor de Rainbow-captain.

Met 84 km was de eerste wedstrijdproef niet lang, maar op sommige punten wel lastig. Zo’n 70 procent van de proef bestond uit duinen en dat was voor de combinatie Zuurmond/nieuwe MAN de eerste keer. “De auto deed het fantastisch. Maar één keer moesten we even terug omdat we niet vanaf de eerste keer boven kwamen, maar verder was het perfect.”
Moeilijk was de etappe niet, maar dat lag voor een groot deel ook aan de truck. “Het waren soms best zachte duinen, met diepe gaten ertussenin. Deze auto is daarvoor gemaakt. Hij pakt zo snel het vermogen op, dat je er perfect doorheen kunt. Met een andere, wat meer conventionele truck kom je niet zo gemakkelijk uit die pannetjes. We hebben er geen enkel probleem mee gehad.”
 
De afstand en het parcours waren ernaar om de deelnemers aan deze Dakar er weer even in te laten komen, te laten wennen aan hun voertuigen en de omgeving die hen ook de komende dagen nog te wachten staat. “Dit was natuurlijk maar een voorproefje, maar het gaf wel een goed beeld. In de tweede etappe gaat het echte werk beginnen, maar gezien het verloop van de eerste etappe en de hoe goed de truck het deed, heb ik daar alle vertrouwen in.”
Dinsdag staat Zuurmond, navigator Jasper Riezebos en monteur Klaas Kwakkel een proef van 342 km te wachten die hen dieper de Ica-woestijn in brengt. Het bivak ligt dan in San Juan de Marcona.

Tekst en foto's: Press release
RSS News Feed