Nieuws

Nieuws
Sterke start van vernieuwde HEC Clio Rally Trophy
Sterke start van vernieuwde Clio Trophy

De eerste ronde van de HEC Clio Rally Trophy heeft meteen laten zien waar het kampioenschap voor staat

Vrielink en van Koppen starten seizoen sterk
Vrielink start seizoen sterk

Yannick Vrielink en Harm van Koppen beginnen het kampioenschap met een prima resultaat.

Probleemloze WRC Rally van Kroatië voor Henk Vossen
Probleemloze Rally Kroatië voor Vossen

Opnieuw loodste de Limburgse rallyrijder Henk Vossen zijn Hyundai i20 vrijwel zonder problemen over de lastige klassementsproeven van een voor het wereldkampioenschap meetellende wedstrijd

Sterke seizoenstart voor Kevin van Deijne
Sterke seizoenstart voor van Deijne

Kevin van Deijne is het nieuwe rallyseizoen uitstekend begonnen met een overtuigende overwinning in de Zuiderzeerally.

Rookie Rallyteam 2de bij Historics Zuiderzee Rally
Rookie Rallyteam 2de bij de historics

Tijdens de afgelopen editie van de Zuiderzee Rally 2026 heeft RallyTeam Brabant een sterk en veelbelovend resultaat neergezet met een tweede plaats algemeen in het historic veld.

Kevin van Deijne wint de Zuiderzee Rally
Kevin van Deijne wint de Zuiderzee Rally

De Zuiderzee Rally 2026 kreeg zaterdag een verloop dat niemand had kunnen voorspellen.

Maxime Potty wint overtuigend de TAC Rally
Maxime Potty wint de TAC Rally

De 51ste editie van de TAC Rally, de tweede wedstrijd van het Kroon-Oil Belgian Rally Championship met 71 teams aan de start, werd van start tot finish gedomineerd door Maxime Potty en Renaud Herman.

Spektakel verzekerd in BRC Historics
Stevige concurrentie voor leider Pex
TAC Rally: Titanenstrijd met gelijke wapens
Retro met 3 equipes naar Emmeloord
RTB klaar voor start Historic Zuiderzee
VDZ Racing vol goede moed van start
TAC Rally kondigt een subliem startveld aan
Vossen start in WRC Rally van Kroatië
1 / 5

ten Brinke evenaart beste prestatie in Dakar Rally

Bernhard ten Brinke is met navigator Tom Colsoul als zevende geëindigd in de Dakar Rally 2020. De Nederlandse coureur en de Belgische navigator hadden gehoopt een plek hoger te eindigen, maar na uren vergaderen werd hun protest tegen de onterechte compensatietijd voor Orlando Terranova niet ingewilligd. “Boven alles ben ik heel erg tevreden over hoe Tom, Toyota Gazoo Racing, de Hilux en ik hebben gepresteerd”, vertelt de Toyota-coureur.

Op de ingekorte slotetappe (167 in plaats van 374 km) eindigde de Nederlands/Belgische fabrieksequipe van Toyota Gazoo Racing als achtste. Bernhard en Tom gaven 4min40 toe op teamgenoot Nasser Al-Attiyah, die Toyota op de laatste special stage een fraaie dagoverwinning bezorgde. 
 
“De proef van vandaag was niet heel lang, maar toch heel lastig. Snelle pistes en veel navigeerwerk. Dus ik ben heel tevreden dat we hier aan de finish staan”, geniet Bernhard ten Brinke na het volbrengen van de loodzware wedstrijd door Saudi-Arabië. “Evenaren van de zevende plaats uit 2015, ook met Tom, voelt heel goed. Zeker omdat de competitie heftig is geweest deze twee weken!”
 
Het palmares van de Toyota-equipe uit de lage landen na twee weken rallysport in Saudi-Arabië is indrukwekkend. Bernhard en Tom tekenden met de Toyota Hilux voor 10 top tien resultaten in 12 etappes, waaronder twee vierde plaatsen in het dagklassement. “Tom heeft geweldig genavigeerd, de Hilux was fantastisch, waarbij het team van Toyota Gazoo Racing iedere dag weer een superauto voor ons klaar had staan.”
 
De eindzege in het autoklassement ging naar Carlos Sainz (Mini), voor Toyota Gazoo Racing-coureur Nasser Al-Attiyah en nummer drie Stéphane Peterhansel (Mini). Met ook Toyota’s Hilux op de plaatsen 4, 5 en 7 was Toyota het dominante merk in de top 10 van het eindklassement. Als snelste Nederlander en snelste Belg gaven Bernhard ten Brinke en Tom Colsoul in de rally over zo’n 7500 kilometer uiteindelijk 1u18min34 toe op winnaar Sainz.

Tekst en foto's: Press release
RSS News Feed