Nieuws

Nieuws
Sterke start van vernieuwde HEC Clio Rally Trophy
Sterke start van vernieuwde Clio Trophy

De eerste ronde van de HEC Clio Rally Trophy heeft meteen laten zien waar het kampioenschap voor staat

Vrielink en van Koppen starten seizoen sterk
Vrielink start seizoen sterk

Yannick Vrielink en Harm van Koppen beginnen het kampioenschap met een prima resultaat.

Probleemloze WRC Rally van Kroatië voor Henk Vossen
Probleemloze Rally Kroatië voor Vossen

Opnieuw loodste de Limburgse rallyrijder Henk Vossen zijn Hyundai i20 vrijwel zonder problemen over de lastige klassementsproeven van een voor het wereldkampioenschap meetellende wedstrijd

Sterke seizoenstart voor Kevin van Deijne
Sterke seizoenstart voor van Deijne

Kevin van Deijne is het nieuwe rallyseizoen uitstekend begonnen met een overtuigende overwinning in de Zuiderzeerally.

Rookie Rallyteam 2de bij Historics Zuiderzee Rally
Rookie Rallyteam 2de bij de historics

Tijdens de afgelopen editie van de Zuiderzee Rally 2026 heeft RallyTeam Brabant een sterk en veelbelovend resultaat neergezet met een tweede plaats algemeen in het historic veld.

Kevin van Deijne wint de Zuiderzee Rally
Kevin van Deijne wint de Zuiderzee Rally

De Zuiderzee Rally 2026 kreeg zaterdag een verloop dat niemand had kunnen voorspellen.

Maxime Potty wint overtuigend de TAC Rally
Maxime Potty wint de TAC Rally

De 51ste editie van de TAC Rally, de tweede wedstrijd van het Kroon-Oil Belgian Rally Championship met 71 teams aan de start, werd van start tot finish gedomineerd door Maxime Potty en Renaud Herman.

Spektakel verzekerd in BRC Historics
Stevige concurrentie voor leider Pex
TAC Rally: Titanenstrijd met gelijke wapens
Retro met 3 equipes naar Emmeloord
RTB klaar voor start Historic Zuiderzee
VDZ Racing vol goede moed van start
TAC Rally kondigt een subliem startveld aan
Vossen start in WRC Rally van Kroatië
1 / 5

Thierry Neuville demonstreert, Jos verstappen controleert

Na 8 van de 12 klassementsproeven in de East Belgian Rally, lijkt de wedstrijd op slot te zitten. De Top 6 bleef ongewijzigd en de onderlinge verschillen werden wat groter. Vooraan demonstreert Thierry Neuville zijn wereldklasse met de officiële Hyundai i20 Rally1. Zijn voorsprong is opgelopen tot 2’45”, maar uiteindelijk zal dat een voetnoot blijken, want de wereldkampioen kwam aan de start om te testen. Toch geniet hij van de snelle proeven in zijn geboortestreek: “De proeven zijn prachtig, zeker met een Rally1. Ik kan je verzekeren dat het hard gaat!”

Achter Neuville heeft Cédric Cherain zijn positie als tweede nog verstevigd. De Porsche-rijder blijft de strijd voor het Belgisch kampioenschap domineren, al klokte Maxime Potty in Burg-Reuland een snellere tijd. Cherain is uitgelopen tot 33″2 op Maxime Potty.

“Alles verloopt naar wens. Op sommige plaatsen ligt er veel grind en vuil op de baan. Daarom blijft het werk van de ouvreurs erg belangrijk om me heel precieze informatie te bezorgen. Zeker voor vanavond op de Powerstage,” vertelde Cédric Cherain.

Maxime Potty is heel tevreden met zijn derde plaats. Hij nam 7″8 voorsprong op Jos Verstappen, die in deze lus het tempo wat liet zakken. “De Porsche is voor ons niet te kloppen, dus heeft het geen zin om nog aan te dringen. We nemen geen risico’s. Een tandje terug en focus op de finish,” aldus de Nederlander die op weg is naar de titel.

Tom Rensonnet blijft op de vijfde plaats met de Hyundai, maar al op 53″ van Verstappen. De piloot uit Malmedy moet wel uitkijken, want Emile Breittmayer heeft het goede ritme gevonden en nadert met zijn Citroën tot op 5″3.

Steve Fernandes knalde met zijn i20 op een chicane in het bos van Amel, maar gelukkig voor de Luxemburger bleef
het bij blikschade. Door zijn foutje werd hij wel gepasseerd door de twee jongeren die een mooi duel uitvechten met hun Citroën C3’s. De 19-jarige Thomas Martens, voor de eerste keer met een Rally2 aan de start, is opgeklommen naar de 7de plaats, 2″3 voor tweevoudig Junior-kampioen Jonas Dewilde. Dat beloof nog een mooi duel te worden in de slotronde. Thibaud Mazuin, op 3″7 van Fernandes op de 10de plaats, houdt Nicola Stampaert net buiten de top 10.

In de onderlinge strijd tussen de Clio’s Rally3 is Christophe Merlevede nog steeds de snelste voor Tim Van Parijs en Benoit Verlinde. In de Stellantis Cup heeft Lander Depotter afstand genomen van Lukas Thiele, die een foutje maakte in Burg-Reuland. Philip Lommers voert het klassement aan in de MATS Performance M-Cup en in de BRC Trophy gaat Lény Cols als leider de slotronde in. In Historic heeft Geoffrey Leyon met zijn Ford Escort Mk1 een mooie voorsprong op BMW-rijder Guino Kenis.

Tekst en foto's: PR BRC
RSS News Feed