Nieuws

Nieuws
Henk Vossen voor de 15e keer naar de Rallye Monte Carlo
Henk Vossen naar Rallye Monte Carlo

Henk Vossen voor de 15e keer naar de Rallye Monte Carlo

Tim en Tom Coronel genieten van de duinen
Tim en Tom Coronel genieten van de duinen

Tim en Tom Coronel hebben de laatste etappe voor de rustdag in stijl afgesloten. Tijdens de duinenetappe naar Riyadh finishten de broers als 37e op ruim 41 minuten van de dagwinnaar.

Mitchel v/d Brink weer leider in Dakar 2026
Mitchel v/d Brink weer leider in Dakar 2026

Mitchel van den Brink en zijn teamgenoten hebben vandaag goede zaken gedaan.

Tim en Tom Coronel klaar voor Dakar 2026
Tim en Tom Coronel klaar voor Dakar 2026

Terwijl het thuisfront in Nederland bij Nieuwjaarsconcert en het traditionele skispringen nog bijkomt van de festiviteiten rond de jaarwisseling, is Team Coronel inmiddels op volle sterkte gearriveerd in Saoedi-Arabië,

Eurol Rallysport gaat voor hoogst haalbare
Eurol Rallysport gaat voor hoogst haalbare

Het complete team van Eurol Rally Sport is klaar voor de start van de Dakar Rally 2026.

Vertrouwenwekkend optreden Henk Vossen
Vertrouwenwekkend optreden Vossen

De terugkeer van de Berkelland Rally op de Nederlandse rallykalender werd op een zonovergoten zaterdagmiddag in december een groot succes.

Vossen bereidt zich voor in de Achterhoek
Vossen bereidt zich voor in de Achterhoek

Dit compacte evenement met 6 klassementsproeven leent zich voor Henk Vossen bij uitstek om zich voor te bereiden op zijn deelname aan de voor het wereldkampioenschap (WRC) meetellende Rallye Monte Carlo in januari.

Cédric Cherain wint de Spa Rally 2025
Neuville wint finale in Saoedi-Arabië
Coronel voor 10de keer samen naar Dakar
Ogier wint Rally van Japan
Rookie Rally Team Brabant pakt 2de plek
Vrielink na sterke test 2de in Twente
1ste overwinning voor Den Braber
Pex pakt eerste overwinning in Twente
1 / 5

Podium voor Van Deijne in seizoensfinale

De afsluiting van het Open Nederlands Rallykampioenschap vond afgelopen weekend plaats tijdens de Twente Rally. De wedstrijd in en om Hengelo is als enige echte herfstwedstrijd van Nederland traditiegetrouw de finale van het seizoen waarbij het regenachtige weer altijd voor verraderlijke omstandigheden zorgt. Dit jaar was geen uitzondering waardoor menig deelnemer de wedstrijd naast het parcours afsloot. Kevin van Deijne en Hein Verschuuren trotseerden de omstandigheden en sloten hun seizoen in stijl af, op het podium.

Een paar wedstrijden geleden, tijdens de Duitse Mittelrhein Rallye vond Van Deijne een afstelling voor zijn nieuwe Skoda Fabia die goed voor hem werkt. Sindsdien noteert hij sterke tijden op de proeven en na een sterke Hellendoorn Rally waren de verwachtingen hooggespannen. In Twente werd hij echter voor het eerst geconfronteerd met natte omstandigheden.

Die omstandigheden nodigden uit tot een zachtere afstelling van de auto maar daarin gaan ze iets te ver. Op de openingsproeven op zaterdagavond voelt de auto daardoor niet goed aan. Van Deijne denkt zelfs dat er een technisch probleem is, maar concludeert uiteindelijk dat het de afstelling is die hem parten speelt. Positief hieraan is dat het eenvoudig op te lossen is. Van Deijne past zijn afstelling aan en rijdt in de resterende proeven constant top twee tijden.

Helaas is het kwaad dan al geschied, de eerste drie proeven kostten hem ruim veertig seconden. Op zondagochtend waagt Van Deijne een gokje door op slicks te starten. Hoewel het ’s-nachts geregend heeft zouden de slicks voldoende grip moeten bieden, zolang het maar droog blijft. Dat is helaas niet het geval waardoor de wedstrijd definitief in het slot valt. Van Deijne gebruikt de resterende proeven om nog wat dingen in de afstelling te testen en sluit de wedstrijd als derde af.

Met de Twente Rally komt het Open Nederlands Kampioenschap ten einde. Van Deijne pakt daarin de tweede plaats en eindigt als beste Nederlander.

Kevin van Deijne zei:
“Zaterdagavond hebben we de wedstrijd verloren. In Mittelrhein vonden we de juiste afstelling maar nu reden we voor het eerst in de regen. Dan moet je hem wat zachter maken, maar daar zijn we te ver in gegaan. Toen we dat aangepast hadden hebben we nog enkele goede tijden gereden. Daardoor konden we toch nog als derde afsluiten en bovendien de tweede plaats in het ONRK pakken. Het was even zoeken met de nieuwe auto maar we hebben de juiste weg gevonden. Ik denk dat we er goed voor staan voor volgend jaar!”

 

RSS News Feed