Nieuws

Nieuws
Sterke start van vernieuwde HEC Clio Rally Trophy
Sterke start van vernieuwde Clio Trophy

De eerste ronde van de HEC Clio Rally Trophy heeft meteen laten zien waar het kampioenschap voor staat

Vrielink en van Koppen starten seizoen sterk
Vrielink start seizoen sterk

Yannick Vrielink en Harm van Koppen beginnen het kampioenschap met een prima resultaat.

Probleemloze WRC Rally van Kroatië voor Henk Vossen
Probleemloze Rally Kroatië voor Vossen

Opnieuw loodste de Limburgse rallyrijder Henk Vossen zijn Hyundai i20 vrijwel zonder problemen over de lastige klassementsproeven van een voor het wereldkampioenschap meetellende wedstrijd

Sterke seizoenstart voor Kevin van Deijne
Sterke seizoenstart voor van Deijne

Kevin van Deijne is het nieuwe rallyseizoen uitstekend begonnen met een overtuigende overwinning in de Zuiderzeerally.

Rookie Rallyteam 2de bij Historics Zuiderzee Rally
Rookie Rallyteam 2de bij de historics

Tijdens de afgelopen editie van de Zuiderzee Rally 2026 heeft RallyTeam Brabant een sterk en veelbelovend resultaat neergezet met een tweede plaats algemeen in het historic veld.

Kevin van Deijne wint de Zuiderzee Rally
Kevin van Deijne wint de Zuiderzee Rally

De Zuiderzee Rally 2026 kreeg zaterdag een verloop dat niemand had kunnen voorspellen.

Maxime Potty wint overtuigend de TAC Rally
Maxime Potty wint de TAC Rally

De 51ste editie van de TAC Rally, de tweede wedstrijd van het Kroon-Oil Belgian Rally Championship met 71 teams aan de start, werd van start tot finish gedomineerd door Maxime Potty en Renaud Herman.

Spektakel verzekerd in BRC Historics
Stevige concurrentie voor leider Pex
TAC Rally: Titanenstrijd met gelijke wapens
Retro met 3 equipes naar Emmeloord
RTB klaar voor start Historic Zuiderzee
VDZ Racing vol goede moed van start
TAC Rally kondigt een subliem startveld aan
Vossen start in WRC Rally van Kroatië
1 / 5

Jos Verstappen kampioen van België 2025

Vier jaar na zijn officieel rallydebuut in de Rally van Haspengouw, is Jos Verstappen Belgisch rallykampioen 2025. Een derde plaats in de East Belgian Rally was voor de 53-jarige Nederlander ruim voldoende om als tweede Nederlander ooit, na Rocco Theunissen (kampioen in 2000 en 2002), de Belgische titel te veroveren. Knap van de 53-jarige ex-F1-coureur, die samen met navigator Renaud Jamoul het ganse seizoen domineerde met zijn Skoda Fabia RS. Alleen moest hij dit weekend de duimen leggen voor de ongenaakbare Porsche 992 Rally GT van Cédric Cherain.

“Toen Cédric Cherain deze ochtend op een nat en glad parcours enkele snelste tijden reed, beseften we dat de Porsche te sterk was. Ik heb vanaf de tweede ronde het tempo wat laten zakken om de titel veilig te stellen. Dat was hier onze enige opdracht. Nu de titel op zak is, willen we ons nog eens amuseren in de Boucles Chevrotines, de volgende BRC-manche die binnen twee weken verreden wordt, uit respect voor de organisatie,” vertelde Jos Verstappen.

Cédric Cherain domineert
Cédric Cherain reed opnieuw een perfecte wedstrijd, bekroond met een tweede opeenvolgende zege in de Porsche 992 Rally GT, met 40″7 voorsprong op Maxime Potty. “Mijn prestatie van vandaag schat ik nog hoger in dan de zege in de Omloop van Vlaanderen,” vertelde de Luikenaar, uittredend Belgisch kampioen. “Deze ochtend was het parcours nat. Niet de optimale omstandigheden voor een Porsche, maar we namen toch de leiding. Ik heb de wagen goed onder controle, ook in moeilijke omstandigheden, mede dankzij het prima werk van onze ouvreurs.”
Maxime Potty maakte een knappe comeback nadat hij in april een wervel brak bij een crash in Spanje. De kampioen van 2023 stuurde zijn Skoda Fabia RS naar een mooie 2de plaats. “Ik was zelf verrast dat ik vanaf de eerste ronde mee in het goede ritme zat, al reageerde de Skoda soms onverwacht en moesten we de afstellingen een beetje aanpassen. Toen het droger werd, kon ik het tempo verhogen en Jos Verstappen nog passeren. Ik ben heel tevreden,” aldus Maxime Potty.

Tom Rensonnet stuurde de Hyundai i20 N Rally2 naar een meer dan degelijke vierde plaats, voor Emile Breittmayer, die op de allerlaatste proef nog even van de baan ging in zijn jacht op Rensonnet. Het kostte de Citroën-piloot enkele seconden, maar gelukkig kon hij zijn sterke wedstrijd met Stéphane Prévot als navigator wel afronden met de vijfde plaats.

Jong geweld net buiten de Top 5
Twee jongeren, de 19-jarige Thomas Martens en de 26-jarige Jonas Dewilde, vochten de ganse dag een pittig duel uit met gelijke wapens. In zijn debuut met de Citroën C3 Rally3 van i4Race won Martens uiteindelijk met 1″8 voorsprong op de tweevoudige Junior-kampioen.
“Ik heb het laten liggen in de laatste bocht, waar ik de motor even onder zijn toeren liet zakken,” vond Jonas Dewilde, die wel heel blij was na een erg leerrijke wedstrijd. Ook Thomas Martens was erg tevreden over zijn debuut met de Citroën van i4Race. “We hebben de ganse dag een mooie strijd gehad met Jonas Dewilde op een heel snel parcours. Op de laatste proeven zijn we blijven pushen om de zesde plaats te verdedigen.”
Thibaud Mazuin, Luxemburger Steve Fernandes en Nicola Stampaert sloten de top 10 af, voor Christophe Merlevede, die de strijd bij de Renault Clio’s Rally3 met brio wist te winnen voor Tim Van Parijs.

Depotter in de Stellantis Cup
In de Stellantis Cup en het Junior-klassement was Lander Depotter de snelste. Lény Cols won de BRC Trophy. Bij de Youngtimers ging de overwinning naar lokale specialist Rainer Hermann in zijn BMW M3 E30. In Historic moesten Geoffrey Leyon (versnellingsbak) en Guino Kenis (koppeling) in de slotfase opgeven. De overwinning ging naar streekrijder Reiner Feltes in zijn Ford Escort, voor Romuald Thirion in een Opel Ascona en Thomas Carlier in zijn Escort. Voor Thomas Carlier was de derde plaats voldoende om op zijn 25ste, in zijn eerste volledige rallyseizoen, Kampioen van België te worden in Historic. Tot slot vermelden we nog dat Mario Schöpges voor eigen publiek de zege pakte in de 2WD Trophy.

Thierry Neuville publiekslieveling
En dat was nog niet al het moois dat te zien was in de East Belgian Rally 2025. Het spektakel werd immers verzorgd door Thierry Neuville, die samen met Martijn Wydaeghe zijn officiële Hyundai i20 Rally1 kwam testen met het oog op de Central European Rally. Neuville was voor eigen publiek veruit de snelste van het ganse peloton en de talrijk opgekomen fans genoten van zijn passages, maar de Rally1 werd, zoals afgesproken, niet in de uitslag opgenomen wegens niet toegelaten in het Belgisch kampioenschap.

Tekst en foto's: PR BRC
RSS News Feed