Nieuws

Nieuws
Tim en Tom Coronel klaar voor Dakar 2026
Tim en Tom Coronel klaar voor Dakar 2026

Terwijl het thuisfront in Nederland bij Nieuwjaarsconcert en het traditionele skispringen nog bijkomt van de festiviteiten rond de jaarwisseling, is Team Coronel inmiddels op volle sterkte gearriveerd in Saoedi-Arabië,

Eurol Rallysport gaat voor hoogst haalbare
Eurol Rallysport gaat voor hoogst haalbare

Het complete team van Eurol Rally Sport is klaar voor de start van de Dakar Rally 2026.

Vertrouwenwekkend optreden Henk Vossen
Vertrouwenwekkend optreden Vossen

De terugkeer van de Berkelland Rally op de Nederlandse rallykalender werd op een zonovergoten zaterdagmiddag in december een groot succes.

Vossen bereidt zich voor in de Achterhoek
Vossen bereidt zich voor in de Achterhoek

Dit compacte evenement met 6 klassementsproeven leent zich voor Henk Vossen bij uitstek om zich voor te bereiden op zijn deelname aan de voor het wereldkampioenschap (WRC) meetellende Rallye Monte Carlo in januari.

Cédric Cherain en Damien Whiters winnen de Spa Rally 2025
Cédric Cherain wint de Spa Rally 2025

Cédric Cherain en Damien Whiters winnen de Spa Rally 2025

Ogier negenvoudig WRC-kampioen, Neuville wint finale in Saoedi-Arabië
Neuville wint finale in Saoedi-Arabië

Ogier negenvoudig WRC-kampioen, Neuville wint finale in Saoedi-Arabië

Coronel voor 10de keer samen naar Dakar
Coronel voor 10de keer samen naar Dakar

Met de inmiddels traditionele en ook als altijd zeer druk bezochte uitzwaaidag bij het Coronel Adventure Indoor Klimpark in Huizen kende het Dakar-project van Tim en Tom Coronel een zeer succesvolle start.

Ogier wint Rally van Japan
Rookie Rally Team Brabant pakt 2de plek
Vrielink na sterke test 2de in Twente
1ste overwinning voor Den Braber
Pex pakt eerste overwinning in Twente
Podium voor Van Deijne in seizoensfinale
Rovanperä wint in Centraal-Europa
East Belgian Rally by Rookie
1 / 9

Top vijf en belangrijke punten voor Souman in GTC Rally

Paul Souman en Arjen Alons hebben afgelopen weekend tijdens de GTC Rally een knappe vijfde plaats in de sterk bezette RC3 klasse behaald. De loodzware GTC Rally werd door de moeilijke omstandigheden een ware slijtageslag waarbij finishen al een prestatie op zich was. Met de vijfde plaats scoort het duo opnieuw belangrijke punten voor het Nederlands kampioenschap waarin ze moment de tweede plaats in hun klasse innemen.

De GTC Rally is een van de meest uitdagende rally’s op de Nederlandse kalender. De proeven rondom Achtmaal zijn technisch, snel, gevarieerd en slingerend. De smalle bochtencombinaties die de deelnemers hier voor hun kiezen krijgen doen haast Belgisch aan en vind je bijna nergens anders in Nederland. Doordat de GTC Rally aan het begin van de zomer verreden wordt speelt het weer ook vaak een belangrijke rol. Vorig jaar werd de wedstrijd in de verzengende hitte verreden, dit jaar laat de Nederlandse zomer zich van haar andere kant zien en teisteren felle regenbuien het rallygebied. Zoals al vaker dit jaar noopt het de organisatie van de wedstrijd tot het schrappen van de meeste onverharde secties die meer op modderpoelen leken dan wegen.

Het schrappen van de onverharde secties maakt de proeven nog sneller dan ze al waren, wat niet in het voordeel is van Souman. Met zijn Fiesta bindt hij de strijd aan met een heel contingent Renault Clio’s, een auto die qua topsnelheid een streepje voor heeft op de Ford. Op de bochtige industrieterreinproef kan Souman vooraan meedoen maar op de snellere buitenproeven is het lastig om een vuist te maken. De rallysport draait echter niet alleen om pure snelheid maar ook om ‘overleven’. Hier kan Souman zijn voordeel mee doen. Waar een aantal concurrenten in de fout gaan in de moeilijke omstandigheden houdt Souman het hoofd koel. Hij stuurt zijn Fiesta kundig en veilig naar de finish en kan zo toch een top vijf positie bemachtigen.

Met dit resultaat haalt hij weer belangrijke punten voor het Nederlands Kampioenschap waar Souman momenteel de tweede plaats in zijn klasse bezet.

Na een druk voorjaar heeft de Nederlandse rallysport een zomerstop. De volgende wedstrijd staat over twee maanden gepland. Op 20 en 21 september trekken Souman, Alons en hun rivalen richting Hellendoorn voor de Hellendoorn Rally, een van de hoogtepunten van het Nederlandse rallyseizoen.

Paul Souman zei:
“Er zat dit weekend niet meer in. We hebben op zich prima gereden, vooral de technische proef op het industrieterrein zaten we er goed bij maar op de snellere proeven komen we topsnelheid tekort ten opzichte van de Renaults.”

Tekst en foto's: Press release
RSS News Feed