Nieuws

Nieuws
Tim en Tom Coronel genieten van de duinen
Tim en Tom Coronel genieten van de duinen

Tim en Tom Coronel hebben de laatste etappe voor de rustdag in stijl afgesloten. Tijdens de duinenetappe naar Riyadh finishten de broers als 37e op ruim 41 minuten van de dagwinnaar.

Mitchel v/d Brink weer leider in Dakar 2026
Mitchel v/d Brink weer leider in Dakar 2026

Mitchel van den Brink en zijn teamgenoten hebben vandaag goede zaken gedaan.

Tim en Tom Coronel klaar voor Dakar 2026
Tim en Tom Coronel klaar voor Dakar 2026

Terwijl het thuisfront in Nederland bij Nieuwjaarsconcert en het traditionele skispringen nog bijkomt van de festiviteiten rond de jaarwisseling, is Team Coronel inmiddels op volle sterkte gearriveerd in Saoedi-Arabië,

Eurol Rallysport gaat voor hoogst haalbare
Eurol Rallysport gaat voor hoogst haalbare

Het complete team van Eurol Rally Sport is klaar voor de start van de Dakar Rally 2026.

Vertrouwenwekkend optreden Henk Vossen
Vertrouwenwekkend optreden Vossen

De terugkeer van de Berkelland Rally op de Nederlandse rallykalender werd op een zonovergoten zaterdagmiddag in december een groot succes.

Vossen bereidt zich voor in de Achterhoek
Vossen bereidt zich voor in de Achterhoek

Dit compacte evenement met 6 klassementsproeven leent zich voor Henk Vossen bij uitstek om zich voor te bereiden op zijn deelname aan de voor het wereldkampioenschap (WRC) meetellende Rallye Monte Carlo in januari.

Cédric Cherain en Damien Whiters winnen de Spa Rally 2025
Cédric Cherain wint de Spa Rally 2025

Cédric Cherain en Damien Whiters winnen de Spa Rally 2025

Neuville wint finale in Saoedi-Arabië
Coronel voor 10de keer samen naar Dakar
Ogier wint Rally van Japan
Rookie Rally Team Brabant pakt 2de plek
Vrielink na sterke test 2de in Twente
1ste overwinning voor Den Braber
Pex pakt eerste overwinning in Twente
Podium voor Van Deijne in seizoensfinale
1 / 6

Jos Verstappen domineert de 71e Rallye des Ardennes

Met 8 snelste tijden op 12 klassementsproeven heeft Jos Verstappen de 71ste Rallye des Ardennes gedomineerd. De 53-jarige Nederlander stuurde zijn Skoda Fabia RS Rally2 foutloos over de snelle en technische proeven rond Dinant. 

Met zijn derde overwinning op rij in het Kroon-Oil Belgian Rally Championship, na winst vorig jaar in de Spa Rally en eerder dit seizoen in de Rally van Haspengouw, verstevigt de vroegere F1-coureur zijn leidersplaats in het Belgisch kampioenschap. 

Na een snelle opening Bastien Rouard op de eerste proef, nam Jos Verstappen op de tweede proef, La Molignée, meteen de leiding over en zijn koppositie zou niet meer in gevaar komen. Uiteindelijk won Verstappen met 35″4 voorsprong op Rouard.

“We kwamen hier aan de start om punten te pakken, want deze wedstrijd is onze enige D2-wedstrijd. Dat we het maximum mee naar huis nemen, is uitstekend. Het was zeker niet makkelijk, want mijn ervaring van vorig jaar, toen we hier ook wonnen, kon ik amper benutten. De proeven waren grotendeels veranderd. Na de eerste ronde, waarin we Rouard nipt af konden houden, kon ik het ritme verhogen. We hebben drie proeven echt aangevallen om wat afstand te nemen. Het bleef wel uitkijken, want de snelheid lag heel hoog en het asfalt is hier erg hobbelig. Maar, ik had wel vertrouwen in onze Skoda,” vertelde Jos “the Boss”, die slechts één warm momentje had. “Nee, ik niet, maar Renaud, mijn navigator wel,” lachte Jos. “We hadden een bocht in vierde versnelling genoteerd, maar ik nam hem in vijfde. Renaud voelde het, maar ik had er vertrouwen in dat het in vijfde kon. In de laatste ronde deden we dat nog eens in vijfde,” aldus Verstappen. 

Bastien Rouard begon in eigen streek aan zijn campagne in het Belgisch kampioenschap met een tweede plaats in de Hyundai i20 N Rally2 van BMA. “Ik wist dat Jos erg snel is op droog asfalt en dat is vandaag nog eens gebleken. Het was mijn eerste rally dit jaar en ik moest nog wennen aan de nieuwe Hyundai. Dan is een tweede plaats een goed resultaat,” vertelde Bastien Rouard.

Bernd Casier eindigde op de derde plaats met zijn Ford Fiesta Rally2, op 1’46” van winnaar Verstappen. “Onze Fiesta is net opnieuw hersteld van onze koprol vorig jaar in Antibes en deze wedstrijd was een voorbereiding op de Rally van Antibes, die we binnenkort gaan rijden. Ik heb me op dit snelle parcours geamuseerd, al had ik hier nog nooit gereden en wist ik dat de Fiesta het moeilijk zou hebben tegen de Skoda en Hyundai. Jos en Bastien waren gewoon sneller,” verklaarde Bernd Casier. 

Jonathan Dethise en zijn kameraad-navigator Simon Gille realiseerden hun droom door voor eigen publiek met een Skoda Fabia R5 aan te treden. Het duo bleef foutloos en sloot de wedstrijd af op een onverhoopte vierde plaats. Ze stonden met een kamerbrede glimlach aan de finish. “Wat een ongelofelijk gevoel! Hier kunnen rijden met een topwagen, dat was al ongelofelijk, maar ook nog foutloos uitrijden maakt het nog mooier!”

Corentin Dozot, nog een streekrijder, reed een beresterke wedstrijd met zijn Peugeot 208 Rally4. De garagehouder stond lange tijd op een vijfde plaats, tot hij op de allerlaatste proef over de kop ging. Zo schoof de Duitser Benjamin Schmitt met zijn bescheiden Citroën C2-R2 Max op naar een onverhoopte vijfde plaats. “Natuurlijk voel ik mee met Corentin Dozot, die sterk reed, maar ik ben natuurlijk in de wolken. Ik kom hier al 10 jaar aan de start, hou van het parcours, maar een vijfde plaats, dat overtreft mijn verwachtingen,” zei Schmitt, die de Divisie 2-wedstrijd had kunnen winnen, maar hij schreef zich niet in voor het Belgisch rallykampioenschap. Zo ging de 6de plaats, de overwinning in Divisie 2 en de zege in het Junior BRC naar Corentin Fiasse. “Het ging vandaag uitstekend. In het begin moest ik Lény Cols even voor me dulden, maar vanaf de tweede ronde kon ik afstand nemen,” verklaarde Corentin Fiasse. 

Bart Sobry sloot zijn debuut met zijn Ford Fiesta Rally2 af op de 7de plaats. Een mooi resultaat voor de piloot uit Roeselare die de proeven in Dinant ontdekte. Quentin Collignon, lang in gevecht met Fiasse voor winst in Divisie 2, werd na 9 jaar inactiviteit tot zijn eigen verbazing 8ste algemeen, voor Nicolas Vanderweerde, die met 0″2 voorsprong op Lény Cols de overwinning in de BRC Trophy pakte. 

In Historic was Thomas Carlier veruit de snelste, Chris Dobbelaere won de Histo Cup en in de 2WD Trophy stond er geen maat op Dylan Henrard met zijn Citroën C2. 

De volgende manche van het Kroon-Oil Belgian Rally Championship wordt op 12 april verreden: de 50ste editie van de TAC Rally in Tielt, opnieuw een Divisie 2-manche. 

Tekst en foto's: PR BRC
RSS News Feed
Uitslag (top 5)
1 [ 1]
Jos Verstappen 1:13:05,9
Renaud Jamoul
Škoda Fabia RS Rally2
2 [ 2]
Bastien Rouard +0:35,4
Dimitri Debuisson
Hyundai I20 N Rally2
3 [ 3]
Bernd Casier +1:46,7
Pieter Vyncke
Ford Fiesta Rally2
4 [ 5]
Jonathan Dethise +6:58,2
Gille Simon
Škoda Fabia R5
5 [39]
Benjamin Schmitt +9:29,0
Jonas Decker
Citroën C2 GT
Klik hier voor alle resultaten