Nieuws

Kevin van Deijne wint de Zuiderzee Rally

De Zuiderzee Rally 2026 kreeg zaterdag een verloop dat niemand had kunnen voorspellen. Wat begon als een spannende strijd tussen de favorieten, eindigde in een dag vol regen, lekke banden en een zware crash die de rallygemeenschap deed schrikken. Uiteindelijk was het Kevin van Deijne die de wedstrijd overtuigend naar zich toetrok, al liet hij deze zege niet meetellen voor het kampioenschap.

Sterke openingsfase van Van Deijne
Van Deijne opende furieus en pakte na vier klassementsproeven een voorsprong van 6,8 seconden op zijn grootste uitdager Yannick Vrielink, die met zijn Citroën C3 Rally2 uitstekend partij bood. Daarachter maakte Ben van de Laar indruk tijdens zijn debuut met de Škoda Fabia Rally2. Hij wist het tempo van de koplopers verrassend goed te volgen en reed een ijzersterk eerste deel van de rally.

Jeroen Klein Kromhof, rijdend met een ouder model Škoda Rally2, had wat tijd nodig om in zijn ritme te komen, maar reed vervolgens constant en snel. Hij miste de aansluiting met de top twee, maar bleef solide in de subtop. Ingo ten Vregelaar stond na vier proeven op een knappe vijfde plaats met zijn Hyundai i20 Rally2, dankzij een nieuwe afstelling die goed leek uit te pakken. Cyriel Klein Kromhof, ditmaal in een Ford Focus Rally2, volgde kort daarachter.

Regen gooit het strijdplan om
De late middagproeven stonden garant voor spektakel, zeker omdat Vrielink zijn zinnen had gezet op de lange industrieterreinproeven om aan te vallen. Maar het weer sloeg om: regen maakte de wegen spekglad en de organisatie besloot uit veiligheidsoverwegingen de 21 kilometer lange KP7 te schrappen. Een flinke domper voor de strijd voorin.

Op de resterende proeven sloeg het noodlot toe.
Vrielink reed lek, verloor veel tijd en zag zijn kansen op de overwinning verdwijnen.
Van de Laar schoof op naar P2, maar maakte op de laatste proef een uitstapje en moest een wiel wisselen. Het tijdsverlies kostte hem vijf plaatsen; hij finishte uiteindelijk als achtste. Door de pech van zijn concurrenten kon Jeroen Klein Kromhof profiteren. Met zijn constante optreden wist hij de tweede plaats veilig te stellen. Vrielink vocht zich nog knap terug naar de derde plek, wat hem ondanks alles de beste papieren opleverde voor het kampioenschap, aangezien Van Deijne deze rally niet liet meetellen.

Zware crash Ten Vregelaar zorgt voor schrikmoment
De Noordoostpolder werd opgeschrikt door een harde crash van Ingo ten Vregelaar op de voorlaatste proef. Ten Vregelaar en navigator Raoul Werger lagen op dat moment op een uitstekende vierde plaats algemeen. Bij het aanremmen voor een haakse bocht brak de Hyundai i20 plotseling uit. Door het natte wegdek was corrigeren onmogelijk: de auto schoot van de weg, belandde in een greppel en sloeg meerdere malen over de kop. Beide inzittenden konden zelfstandig uit de auto komen, maar werden voor onderzoek naar het ziekenhuis gebracht. Met een pijnlijke heup en een hersenschudding lijken de verwondingen relatief mee te vallen, al zat de schrik er bij publiek, organisatie en deelnemers goed in.

Tekst en foto's: Martijn van Oort
RSS News Feed